ankara miras avukatı

ANKARA MİRAS AVUKATI

Baran Delil Avukatlık Bürosu, Ankara'da yer almakta olup, müvekkillere miras hukuku, aile hukuku, gayrimenkul hukuku, tapu ve kadastro hukuku gibi bir çok alanda en iyi avukat hizmeti vermeyi görev edinmiştir.

Gerçek kişilerin kişilikleri; ölüm, ölüm karinesi ve gaiplik hallerinde son bulmaktadır. Ölmüş bir kimsenin mülkiyet hakkından söz edilemez. Bu nedenle ortaya hukuken ölmüş ya da öldüğü kabul edilen kimsenin malvarlığına ne olacağı sorunu gündeme gelir. Miras hukuku, hayatını kaybeden veya haklarında ölüm karinesi ya da gaiplik kararı verilmiş olan kimselerin malvarlıklarının kimlere ve nasıl, hangi kurallar çerçevesinde intikal edeceğini düzenleyen hukuk dalıdır.

Miras hukuku alanındaki çalışmalarımız genel olarak:

vb. hukuki süreçlerin yönetiminden ibarettir.

Miras hakkı sahipleri, Sulh Hukuk Mahkemesi veya noterlerden mirasçılık belgesi(veraset ilamı) alabilmektedir. Veraset ilamı, diğer adıyla mirasçılık belgesi, kimlerin mirasçı olduğunu ve miras üzerindeki paylarını gösteren belgedir. Aksi ispat oluncaya kadar lehine mirasçılık belgesi düzenlenen kişi mirasçıdır. Aksi mirastan yoksunluğun ispatlanması, mirasçılık belgesinin iptali gibi davalarla ispatlanabilmektedir.

En İyi Miras Avukatı

En iyi miras avukatı, miras hukukunun aile, kardeşler, anne-baba ve çocuklar ve diğer yakın akrabalar arasındaki uyuşmazlıklarla ilgili olduğunu bilen ve miras hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıkların aile bireyleri arasında ne kadar büyük ve etkili travmalara sebebiyet verebileceğinin farkında olan avukattır. Böylesi bir uyuşmazlık alanı, önemli bir iş etiğini de beraberinde getirmelidir. Miras avukatı tavsiye üzerine bulunabilecek bir avukat olabileceği gibi, internet üzerinde yapılacak bir araştırma ile de bulunabilecek  ve miras hukuku alanında uzman bir avukattır.

Ankara Miras Avukatı

Baran Delil Avukatlık Bürosu olarak miras hukuku alanında da çalışmalarda bulunuyor ve adalet arayışı içerisinde olan müvekkillere en iyi miras avukatı hizmeti sunmayı amaç ediniyoruz. Ankara'da ve Türkiye'nin dört bir yanında yer alan irtibat bürolarımız yardımıyla Çankaya, Kızılay, Keçiören, Etimesgut, Sincan, Yenimahalle, Demetevler, Bahçelievler, Ulus, Kahramankazan, Beypazarı, Ayaş, Mamak, Eryaman, Çayyolu ilçe ve semtleri başta olmak üzere Ankara'nın her yerinde ve İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir, Konya ve Gaziantep başta olmak üzere Türkiye'nin tüm illerinde miras avukatı olarak hizmet sağlıyoruz.

Hiçbir vatandaşımız miras hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklarda kendisini avukat ile temsil etmek zorunda olmasa da, olası hak kayıplarının önüne geçilebilmesi için bir avukatın profesyonel desteğinden yararlanılmasını tavsiye etmekteyiz.

Miras Avukatı Ücretleri

 

Miras avukatı ücretleri davadan davaya ve kişiden kişiye değişebilmektedir. Ancak genellikle her halükarda alınacak matbu bir ücretin yanında bir de nispi bir ücret üzerinde anlaşıldığı görülmektedir. Bu ücretlerin saptanmasında Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan 2021 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ve baroların açıkladığı avukat-iş sahibi arasında tavsiye edilen ücret tarifeleri yol gösterici nitelik taşımaktadır.

 

Avukatların açık bir şekilde ücret belirtmeleri, etik olmayan ve rekabet yasağına aykırı bir durum teşkil ettiğinden dolayı yapılabilecek en doğru davranış alanında uzman bir miras avukatından hukuki danışma hizmeti alıp somut olay hakkında bilgi vermek ve avukatın mevcut iş için takdir edeceği ücreti öğrenmek olacaktır.

Miras davaları ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: Miras Davaları ve Diğer Veraset İşlemleri

Desert in Dark

Büromuzda randevusuz görüşme yapılmamaktadır. Lütfen öncelikle arayıp randevu alınız.